BASKETBOLDA YENİDEN YAPILANMA VE SABIR

Beşiktaş basketbolu değişen idari ve teknik kadrosu ile bu yıl yeni bir yapılanmanın içine girmiştir. Basketbol şubesine deneyimli, altyapı konusunda tecrübeli ve Beşiktaş’ı iyi tanıyan Ahmet Kandemir’i getirerek yeni bir oluşum içine girmiştir. Bu sezon da kendi içinden yetişmiş Burak Bıyıktay ile devam etme kararı almıştır. Geçen sene oynayan oyuncular ile anlaşarak bu oyuncular elden […]

 BASKETBOLDA YENİDEN YAPILANMA VE SABIR

24.07.2020 - 19:42

Güncelleme : 24.07.2020 - 19:42
 - 185 Okunma

Beşiktaş basketbolu değişen idari ve teknik kadrosu ile bu yıl yeni bir yapılanmanın içine girmiştir.

Basketbol şubesine deneyimli, altyapı konusunda tecrübeli ve Beşiktaş’ı iyi tanıyan Ahmet Kandemir’i getirerek yeni bir oluşum içine girmiştir. Bu sezon da kendi içinden yetişmiş Burak Bıyıktay ile devam etme kararı almıştır.

Geçen sene oynayan oyuncular ile anlaşarak bu oyuncular elden çıkarılmış bu hamle öncelikle borçları azaltması ve yapılandırması konusunda kolaylık sağlamış ve bu durum neticesinde yabancı oyuncu transfer yasağı da ortadan kalkmıştır.

Kısaca borç yükünden kısmen de olsa kurtulmuştur , ancak bu borcun tamamen bitmesi için zamana ihtiyaç vardır.

Asıl önemli olan hamle maddi yönden zor durumda olan Bandırma Teksüt Kulübünden yetenekli ve milli oyuncuların Beşiktaş’a kazandırılmasıdır.

Bu zorunlu bir hamle görünmesine rağmen Beşiktaş’ın değiştiği hedefleri ile Örtüştüğünden Beşiktaş’ın lehine olmuştur ve geleceğe dönük bir takımın temellerinin atılmasını kolaylaştırmıştır.

Bandırma Teksüt’ten alınan Şehmuz Haser, Alperen Şengün, Furkan Haltali, Sadık Emir Kabaca, potansiyel ve yetenekli oyunculardır ayrıca Fenerbahçe’den alınan Egehan Arna, iyi bir yetenektir.

Eğer sabır gösterirsek zorunlu olarak çıktığımız bu yolun sonu umut vaadetmektedir.

Büyük Beşiktaş taraftarının üstüne düşen yenilenmiş Siyah Beyaz salonunda bu genç ve umut vaad eden takımı destekleyip sahip çıkmaktır.

Şenol DEMİRAĞ

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın