SARI EMRAH YAZDI, SERGEN HOCAYI SEVERİZ AMA …

Bizim camianın hobileri arasında transferi son günlere bırakmak var. Bu da her sene sorun oluşturuyor. Eski hocamız Şenol Güneş de buna sitemde bulunmuş, neden transferi erken yapmayız ki anlamıyorum falan demişti. Bu sezonda eksikleri gidermek için acele etmedik malesef. Bunun bedelini de Avrupa’da Eleme Turlarına forvetsiz ve sağ beksiz çıkıp, elenerek ödedik. Sonra lige 3 […]

 SARI EMRAH YAZDI, SERGEN HOCAYI SEVERİZ AMA …

04.10.2020 - 17:56

Güncelleme : 04.10.2020 - 17:56
 - 60 Okunma

Bizim camianın hobileri arasında transferi son günlere bırakmak var. Bu da her sene sorun oluşturuyor.

Eski hocamız Şenol Güneş de buna sitemde bulunmuş, neden transferi erken yapmayız ki anlamıyorum falan demişti. Bu sezonda eksikleri gidermek için acele etmedik malesef. Bunun bedelini de Avrupa’da Eleme Turlarına forvetsiz ve sağ beksiz çıkıp, elenerek ödedik.

Sonra lige 3 gollü Trabzonspor galibiyetiyle başladık ama o gün de söylemiştik, bu kadro ve futbolcular ile zorlanırız diye. Sonra da zaten içerde Antalya ve deplasmanda Konyaspor hezimeti geldi. Beşiktaş gibi bir takımsanız, her ne olursa olsun Konyaspor’dan 4 tane yiyemezsiniz. Neyse, olan oldu artık… Aboubakar ve Töre transferleri sonrasında biraz toparlanacağız gibi düşünüyorum. (Bu maç çok kötülerdi ancak iyi olacaklar) Elbette bu iki oyuncunun sakatlık riskleri de var ama görünen şu ki, takıma hava katabilirler diye düşünüyorum.

Takımın eksikleri var tabi ki, ve şu ana kadar iyi oynadık diyeceğimiz maç ta olmadı. Bu elbette kabul edilir bir şey değil ama Sergen Yalçın’a güveniyoruz, ancak bu onu eleştirmeyecegiz anlamına da gelmiyor. Belki de Türkiye’nin en iyi orta sahası Beşiktaş ama ne yazık ki takım olamadıktan sonra hiçbir şey ifade etmiyor, takımın gol atacak tek silahı abubakar çıkıyor. Gol atabilecek tek oyuncunun aboubakar’ın çıkması iyice gol atma şansımızı düşürüyor. 8 dakika da golü yiyorsun ama yediğin gol de hiç bir refleks gösteremiyorsun sadece yan paslarla ceza sahasına girmeye çalışıyorsun. İleride yaratıcı oyuncun yok, hücum oyuncularının hiçbiri geçen sene gole katkıda dahi bulunamamış bu sene nasıl bulunsun!

Takımın ayakta kalan tek ismini özet de Souza aydı bana göre, rıdvan’ın ve montero onun çabaları vardı. Son 10 dakikadaki baskılı oyunda sonuç getirmedi. Larinin oyuna girmesi bence hataydı… Hasic hareketliydi ve bir çabası vardı. Başında da dediğim gibi Sergen hocayı severiz kredisi yüksektir ama, maçı Sergen hoca’nın iyi okuyamadığını düşünüyorum sahaya çıktığı ilk 11’de hatalıydı bence.

Ancak geçen sezon kısa sürede iyi işler yapan Sergen hoca, bu sezonda toparlayacaktır. Henüz ligin başı ve şampiyonluktan uzak kaldık gibi söylemlere de katılmıyorum açıkçası. Geçen sezonda da bu takım ilk 5’e giremez diyorlardı, hem G.Saray’ı hem de F.Bahçe’yi geçtik. Bu sezon iyi başlamadık ama önemli olan nasıl başladığın değil, nasıl bitirdiğindir. İlk 4-5 haftadan şampiyon belirlenmez. Beşiktaş kısa sürede toparlanacak ve kendisini yarışta hesaba katmayanlara gereken cevabı verecektir…

Emrah Ertutan

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın