Ahmet Nur Çebi BEŞİKTAŞ’ın Kărını Açıkladı !

Gündem ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer dönemi sonrası kadro yaşını gençleştirdiklerini ve 8 milyon euro tasarruf elde ettiklerini açıkladı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş dergisinin kasım ayı sayısındaki yazısında, futbol takımının hem kadro yaşını gençleştirdiklerini hem de kadrodaki mali yükü önemli ölçüde azalttıklarını ifade etti. İlerleyen sezonlarda […]

 Ahmet Nur Çebi BEŞİKTAŞ’ın Kărını Açıkladı !

02.11.2020 - 12:07

Güncelleme : 02.11.2020 - 12:07
 - 94 Okunma

Gündem ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, transfer dönemi sonrası kadro yaşını gençleştirdiklerini ve 8 milyon euro tasarruf elde ettiklerini açıkladı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş dergisinin kasım ayı sayısındaki yazısında, futbol takımının hem kadro yaşını gençleştirdiklerini hem de kadrodaki mali yükü önemli ölçüde azalttıklarını ifade etti.

İlerleyen sezonlarda da tasarrufa devam edeceklerini aktaran Çebi, şunları kaydetti:

“Kulübümüze uygun sporcuları bünyemize katarak var olduğumuz branşlarda kadrolarımızı hazır hale getirdik. Pandemi sebebiyle normalden daha kısa ve sıkışık bir transfer dönemi olmasına rağmen aktif bir transfer dönemini geride bıraktık. Planlamalarımız doğrultusunda, yeni sezonda geçmiş sezona nazaran hem kadro yaşımızı gençleştirdik hem de kadrodaki mali yükümüzü önemli ölçüde azalttık. Gidenler ve gelenler tablosunda 8 milyon euro tasarruf sağladık. Önümüzdeki sezonlarda da tasarruf sağlamaya devam edeceğiz.”

BASKETBOL VE AMATÖR ŞUBELER

Amatör şubeleri kendi kendilerine yetebilen bir organizasyon haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Çebi, “Basketbol A takımımızda da nihai amacımız gelir-gider dengesini oluşturmak ve Türk basketboluna katkı sağlamaktı. Bugün geldiğimiz noktada, birbirinden yetenekli genç oyunculardan oluşan kadromuzda bu denkliği oluşturduk ve basketbol şubemizin kulübe olan maddi yükünü bir nebze olsun azalttık. Basketbol ve diğer amatör şubelerimizi kendi kendine yetebilen birer organizasyon haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca, üç değerli genç oyuncumuzu da A Milli Takım’a göndermenin gururunu yaşadık. İçinde bulunduğumuz sıkıntılara rağmen gençleşme, öze dönme ve gelir-gider bütçemizin denkliği amacına uygun bir şekilde devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın