Başkanımız Ahmet Nur Çebi’den Gündemi Sarsacak Açıklama!

Süper Lig’de bu sezon hakem hataları maçlara damga vuruyor. Neredeyse her maç sonrası teknik direktör veya futbolcular maç içinde verilen kararlara tepki gösteriyor. Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi, çok özel açıklamalarda bulundu. Futbol gündemi ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullanan Çebi, derbi maçlarını yabancı hakemlerin yönetmesi gerektiğini ifade etti. Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, […]

 Başkanımız Ahmet Nur Çebi’den Gündemi Sarsacak Açıklama!

23.02.2021 - 3:05

Güncelleme : 23.02.2021 - 3:05
 - 437 Okunma

Süper Lig’de bu sezon hakem hataları maçlara damga vuruyor. Neredeyse her maç sonrası teknik direktör veya futbolcular maç içinde verilen kararlara tepki gösteriyor. Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Nur Çebi, çok özel açıklamalarda bulundu. Futbol gündemi ile ilgili çok çarpıcı ifadeler kullanan Çebi, derbi maçlarını yabancı hakemlerin yönetmesi gerektiğini ifade etti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, GÜNAYDIN’a özel açıklamalarda bulundu. Çebi, Türkiye’deki futbol gündemiyle ilgili soruları yanıtladı. Ahmet Nur Çebi çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamaların satırbaşları;

Babam spora çok önem veren biriydi, bizi de böyle yetiştirdi. Hayatımın önemli bir bölümünde spor kulüplerinde yöneticilik yaptım. Kulüpler Birliği başkanı olmam için diğer kulüplerin başkanları çok ısrar etti. ‘Ağabey’ modeli olarak düşündüler. Ben de kabul ettim. Türk futbolundaki sorunların çözümü için uğraşıyoruz.

“DERBİLERİ YABANCI HAKEMLER YÖNETSİN”

TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Kulüp başkanları basın önüne çıkıp hakemleri eleştiriyor. Sonrasında da çoğu başkan beni arıyor” diye açıklama yaptı. Siz de Nihat Bey’i arıyor musunuz?

Ben hiç aramadım, aramam da. Gerçekten sorun varsa hakemleri eleştiririm. Yoksa sırf eleştirmek için yapmam. Yurt dışından yabancı futbolcu nasıl transfer ediyorsak, hakemler de transfer edilmeli. Özellikle derbi maçları için yapılmalı. Bakın genç hakemler hata yapınca anlayışlı oluyorum ama tecrübeliler yapınca kabullenmekte zorlanıyorum.

“SİYASETİN FUTBOL ÜZERİNDE ETKİSİ YOK”

Sizce siyasetin futbola etkisi var mı?

Ben asla öyle bir şey hissetmedim. Siyasetin futbol üzerinde etkisi yok, buna da hiç şahit olmadım. Siyasetçiler bir takımı tutabilirler ama hepsi Türkiye’nin takımı. Herkese eşit mesafede duruyor devletimiz. Herkese aynı şekilde destek olmaya çalışıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın